• O materskej škole

• Naším zámerom je podporovať tvorivosť, rozvíjať schopnosti a zručnosti detí tak, aby boli pripravené nielen na primárne vzdelávanie, ale aj život v kolektíve a v spoločnosti, aby boli schopné vytvárať spoločenské hodnoty.

Výchova sleduje víziu, ktorou má byť „čestný občan štátu a dobrý kresťan“. V don Boscovej pedagogike víťazí úcta k človeku, k jeho veľkosti a krehkosti, k jeho dôstojnosti Božieho dieťaťa. Výchova preventívnou metódou sa snaží predchádzať zlu a dôveruje v dobro prítomné v srdci každej ľudskej bytosti. Formuje svedomie dieťaťa a učí ho voliť si dobro a odmietať zlo.

Ďalším inšpiratívnym systémom výchovy pri práci s deťmi je pedagogika Marie Montessori. Je v nej rozpracovaná nielen teória rozvoja dieťaťa, ale aj konkrétne praktické postupy s množstvom pomôcok. Cieľom výchovno-vzdelávacej činnosti v tejto koncepcií je podporovať prirodzenú túžbu dieťaťa učiť sa, priateľský a rešpektujúci vzťah medzi učiteľom a dieťaťom a schopnosť učiteľa pozitívne dieťa motivovať.

• Priestory a vybavenie tried
      • Priestory MŠ plne vyhovujú najrôznejším skupinovým i individuálnym činnostiam detí. Nachádzajú sa na 2. poschodí budovy Rodinného centra.

MŠ je trojtriedna s celodennou starostlivosťou. Výchovno-vzdelávacím jazykom je slovenský jazyk. Každá trieda má svoju šatňu a umyváreň. Detský nábytok v triedach, zdravotné hygienické zariadenie (umyvárne, toalety) i vybavenie pre odpočinok detí (ležadlá). Vedľa budovy Rodinného centra, je oplotený areál a dostatok zelenej plochy. Na tejto ploche má MŠ detské ihrisko s voľnou trávnatou plochou pre pohybové hry detí s preliezačkami.

• Prevádzka MŠ
      • Prevádzkový čas materskej školy: 7:00 – 17:00h.
        Od  7:00 - 7:30 je zberná trieda v tretej triede (vlčie maky).

Schádzanie detí: 7:00 – 8:15h
        Rozchádzanie detí: podľa jednotlivých tried v čase 12:30 – 14:00h alebo 15:00 – 17:00h.

Do mš môžu byť umiestnené len deti, ktoré nevykazujú známky ochorenia, a ktoré nemajú
        nariadenú karanténu.

• Organizácia a vekové zloženie tried
      • V triede s celodennou výchovou a vzdelávaním zabezpečujú predprimárne vzdelávanie striedavo na zmeny dve učiteľky. Vo všetkých tierach sú heterogénne detské kolektívy (3 – 6 ročné deti).

• Obmedzenie prevádzky MŠ
      • Jeden piatok v mesiaci je MŠ z dôvodu profesíjneho rozvoja pedagogických zamestnancov otvorená v čase od 7:00 do 12:30.

Rozchádzanie detí je v čase 12:30 - 13:00

Zoznam vzdelávacích piatkov v školskom roku 2022/2023:

14. september 2023 (výnimočne štvrtok), 13. október 2023,

10. november 2023, 8. december 2023, 26. január 2024,

16. február 2024, 26. apríl 2024, 24. máj 2024.